CLOSE

  צור איתנו קשר

  20/02/2022 מאת: Virtualion

  משחקי מציאות מדומה לעובדים: החוויה לעובדים, הרווח שלכם

  Virtualion וחברת Remio האמריקאית משתפות פעולה –

  ואתם נהנים מאירועי או משחקי מציאות מדומה לעובדים שלכם

  אנחנו חיים בתקופה בה העסק הממוצע חייב לפעול במגוון חזיתות על מנת לתפקד היטב, להתבלט ולצעוד קדימה. משנה לשנה, הטכנולוגיה משחקת תפקיד משמעותי יותר בהתנהלות השוטפת של העסקים. משחקי מציאות מדומה לעובדים הם אחת המילים האחרונות בתחום. אז למה גם לעסק שלכם כדאי לשקול את זה? 

  מאפייני עולם העבודה במאה ה-21

  עולם העבודה כיום הוא היברידי יותר מאי פעם, כך שהחברות צריכות להשקיע לא מעט מאמצים – וגם יצירתיות – על מנת להמשיך לצמוח ולהתפתח. בעידן דינמי בו פשוט מאוד לעובדים להחליף בין משרות שונות, כך שאחד המאמצים העיקריים של חברות וגופים עסקיים הוא להגדיל את החיבור של העובדים אליהן, מה שישפר את מידת הנאמנות וייצור עובדים מסורים ונאמנים לעסק, המהווים עבורו השקעה לטווח ארוך.

  כאן בדיוק מציאות מדומה, והשירותים של חברת Remio עימה אנחנו משתפים פעולה, נכנסים לתמונה. החברה פיתחה מערכת VR שמסייעת לחברות גדולות להפוך להיות "ניידות" יותר ולשמור על אוכלוסיית העובדים שלהן. דרך מרכזית להגשמת היא אירועי או משחקי מציאות מדומה לעובדים, שנחשבים ליעילים מאוד בחיבור, בתרגול וביצירת דינמיקה בין העובדים. "בשעה אחת של משחק, אתה לומד יותר מאשר בשנה של שיחות", כפי שמגדירים בחברה. מאותה סיבה, אגב, ניתן לראות את הפופולריות ההולכת וגדלה של משחוק על סוגיו, לרבות משחוק בלמידה, משחוק בהוראה וכן הלאה.

  צרו איתנו קשר, ונחזור אליכם בהקדם:

  יתרון נוסף הוא שלעומת כלים אחרים המאפשרים ללמוד על התחושות של העובדים ולתרגל חיבור קבוצתי, שיתוף פעולה יצירתיות, משחקי מציאות מדומה הם יעילים פי כמה. ניתן להעמיד מנגד את החסרונות של סקרים קבוצתיים, לרבות חוסר דיוק והיענות נמוכה של העובדים. משחקים, לעומת זאת, כולם אוהבים. העובדים לוקחים חלק בחוויה, בכמויות מסחריות, והשילוב בין הנאה לבין דינמיקה בעלת ערך עושה את ההבדל. השיטה פשוטה יותר ליישום מאשר פעילויות חברה או סדנאות גיבוש, דוגמה נוספת, מפני שהיא לא דורשת מהעובדים לצאת מהמשרד ומאפשרת לשמור על שגרת עבודה גבוהה ככל שניתן.

  הנה סרטון המדגים חלק מהיכולות של המערכת:

  לכל עסק יש משחקי מציאות מדומה לעובדים המתאימים לו

  אחד המאפיינים העיקריים של מציאות מדומה, כמו גם מציאות רבודה, היא שהן מציעות עולם אינסופי של אפשרויות. חברות העוסקות בתחום של פיתוח מציאות מדומה, מאפשרות ליצור סימולציות, אירועים ומשחקים בהתאמה אישית. ניתן לראות לכך עדות גם במשחקי ובאירועי מציאות מדומה לעובדים, כפי שאנחנו מציעים בשיתוף הפעולה עם Remio. ניתן ליצור כל סוג של חלל (אפילו פגישות בין העובדים בחלל החיצון), ליצור אינטרקציות מכל סוג, לארגן אירועים וירטואליים המוניים ועוד. בין האפשרויות שהמערכת מציעה ניתן למנות:

  • אירועי חברה מהנים, לשיפור המורל והאחווה הקבוצתיים
  • הצגת החברה לעובדים או ללקוחות, להעברת ידע וליצירת אפקט "וואוו"
  • קבלת משוב מבוסס AI על יעילות המעורבות והחיבור בין חברי הקבוצה
  • קיום מפגשים בסביבות "חיצוניות" מגוונות
  • אירועי גיבוש ופאן, לרבות חגים משותפים, אירועים לציון הישגים מיוחדים של החברה וכדומה

  משחקי מציאות מדומה לעובדים

  את היעילות של משחקי מציאות מדומה לעובדים ניתן להדגים בעזרת נושא האמון, שיכול להיות מושג בצורה יוצאת דופן בתנאים שמציעה המציאות המדומה: חשבו למשל על סימולציות בהן העובדים נחלקים למספר קבוצות ומבצעים משימה מסוימת. הנתונים שאספה חברת Remio מצביעים על כך שכ-85% מהאנשים מאמינים שאמון הוא תנאי חובה לתפקוד תקין של חברה. עובדים בחברות עם אמון גבוה, בהמשך לכך, מדברים על מעורבות גבוהה בכ-76%. נתון נוסף הוא שעובדים בחברות עם אמון גבוה, מספרים על הגדלה של היעילות שלהם בכ-50%.

  אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ולראות איך הפתרון שלנו לעסקים יכול לקדם גם אתכם.