CLOSE

  צור איתנו קשר

  24/06/2020 מאת: Virtualion

  חווית מציאות מדומה – להרגיש בעולם אחר לכמה דקות קסומות

  עד לפני קצת פחות מעשור, כדי להגיע לפסגתו של מגדל אייפל וליהנות מנופיה המרהיבים של פריז, הייתם צריכים לרכוש כרטיס טיסה, לבקש חופש מהבוס וללבוש סוודר חם.  גם אם חלמתם להטיס בעצמכם את המטוס לפריז, לא היה שום סיכוי כי תעשו זאת מבלי לעבור הסמכה מסודרת ושנות אימון מרובות. כיום, כל מה שאתם צריכים זה להצטייד במשקפי מציאות מדומה, ובתוך זמן קצר אתם תרגישו שאתם ממש, אבל ממש שם! עולם המציאות המדומה (VIRTUAL REALITY) שחדר לעולמנו בסערה הפך כל חלום למציאות, וכיום אין אדם שלא יכול לחוות חווית מציאות מדומה מתי שרק ירצה.

  חווית מציאות מדומה – העתיד כראות עיניכם

  לא בכדי הפך תחום המציאות המדומה להצלחה מסחררת חובקת עולם. מה שהחל בזעיר אנפין בראשית שנות האלפיים (בעיקר במתקני לונה פארק שונים ומשונים), הפך בעשור האחרון לעניין שהתפתח גם למגוון תחומים נוספים, ולמעשה זמין לכל אחד גם במישור הביתי, באמצעות הרכבה של משקפיים מיוחדות שנמכרות במחירים סבירים. חברות שמתמחות בנושא יוכלו לספק לכם חווית מציאות מדומה יוצאת מגדר הרגיל, דבר שיתבטא לא רק במשחקים מגוונים אלא גם בתחומים רבים נוספים. ועל מה אנחנו מדברים?

  דוגמאות בולטות של חוויות מציאות מדומה

  • משחקים יוצאי דופן – חוויות מציאות מדומה הן משהו שניתן לחוות במספר רב של תחומים, כשהמרכזי שבהם הוא כאמור תחום המשחקים. כיום ניתן למצוא משחקי מציאות מדומה שיגרמו לכם לחוש איך זה לרכוב על אופנוע בעיצומה של תחרות בינלאומית; להרגיש את הפחד בשלהי קרב חי"ר סוער מול אויב אכזרי; לצרוח מפחד בתחושה שאתם על אחת מרכבות ההרים המפחידות בעולם; להרגיש על בשרכם את האדרנלין המטורף בזמן צניחה חופשית מגובה 10,000 רגל.
   וזה עוד לפני שדיברנו על מערבולת התחושות בזמן משחקי אימה, משחקי מחשבה ומשימות, משחקי ספורט והרשימה עוד ארוכה.

  • טיפולים ואימונים – באמצעות חווית מציאות מדומה ניתן בימינו גם לבצע טיפולים או אימונים רפואיים בצורה הרבה יותר ממוקדת. כך למשל, אדם הסובל מפוביה או מפוסט טראומה יכול כיום פשוט להרכיב משקפי מציאות מדומה ו-"להתאמן" על המצב שמעורר אצלו את תחושת החרדה והפחד.
   ניתן לדמות מטוס בשמיים (פוביית טיסה), אצטדיון כדורגל מלא בקהל (חרדה חברתית או פחד קהל) ועוד.
   באותו האופן טייס מתחיל יכול להתאמן על מצבי טיסה שונים, חייל על מצבי לחימה בשטח, רופא על ביצוע ניתוחים, וכל זאת מבלי שתהיה סכנה מוחשית אמיתית.

  • כנסים מקצועיים, השקות וכדומהזהו תחום  מתפתח מאוד בענף המציאות המדומה, אשר מכניס קצת פלפל לאירועים שלעיתים קרובות, איך נאמר, נמצאים בצד המשמים של המפה. תארו לעצמכם כנס שבו יוצג בפניכם מוצר חדש באמצעות סרטון שצולם ב- 360 מעלות וממש מאפשר לכם לגעת ולחוות את ביצועי המוצר?
   או מצב שבו תוכלו להתרשם מיחידת הנופש עוד לפני הזמנת החופשה או מדירה שברצונכם לרכוש?
   באמצעות מציאות מדומה, הדבר אפשרי בהחלט.

  חוויות מציאות מדומה גם לצורך לימודים

  •  הדרכות ולימודיםהיכן החוויה עוצמתית יותר? באמצעות קריאה בספר היסטוריה על "פרל הארבור", או באמצעות תחושה אותנטית כאילו אתם ממש על הספינה המופגזת? לימודים באמצעות חווית מציאות מדומה, בתחומי מדעים, גאוגרפיה, היסטוריה, אמנות, הכשרת עובדים מציאות מדומה ועוד, הם העתיד שכולנו חולמים עליו.
   בתחום הדרכות העובדים כבר מדובר בתחום מתפתח ופעיל וניתן להעביר בימינו הדרכות אש ובטיחות בצורה מוחשית, הדרכות למנהלים עתידיים שמדמות תרחישים בזמן אמת ועוד.

  בימינו, ניתן למצוא את פיתוחי המציאות המדומה גם בעולמות של פורנו vr.

  כל שצריך זה להתקשר עם חברה שמתמחה ביצירת והפקת מציאות מדומה. חשוב לדעת, כי מציאות מדומה יכולה להיות רלוונטית להרבה תחומים נוספים כדוגמת מציאות מדומה לאירועים.
  החל משלב יצירת הרעיון והתסריט ועד להפקה והעריכה הסופית, ומהר מאוד תבינו כי אין גבול לאפשרויות בתחום המדהים הזה.

  צרו איתנו קשר, ונחזור אליכם בהקדם: