CLOSE

  צור איתנו קשר

  31/05/2020 מאת: david

  משקפי VR – שלושת משקפי המציאות המדומה המובילים היום

  איך תהנו מהיתרונות שיש לטכנולוגיית המציאות המדומה באמצעות בחירת משקפי VR? קבלו את 3 משקפי המציאות המובילים, נכון לשנת 2020.

   

  רבות דובר (ועוד ידובר) על טכנולוגיית המציאות המדומה, ועל האופן שבו היא משדרגת את חיינו בקשת רחבה של תחומים: מאימון כוחות ההצלה וסיוע בתהליכי המכירה – ועד כמובן חוויית משחק ריאליסטית ומהנה מאי פעם. הדרך להנאה מלאה מיכולות ה- VR, עוברת בבחירה נכונה של משקפי המציאות המדומה בהתאם לצרכים שלכם. איזה משקפי מציאות מדומה יאפשרו לכם ליהנות מחוויית ה- VR הטובה ביותר, נכון לשנת 2020?

  מציאת משקפי ה- VR הטובים ביותר עבורכם, נגזרת מקריטריונים דוגמת איכות התצוגה, פשטות השימוש וכמובן התקציב. בהתאם לצרכים אלו אפשר לבחור את משקפי המציאות המדומה הכי מתאימים עבורכם. כדי להקל על מלאכת הבחירה, אפשר לחלק את משקפי
  ה- VR ל- 3 קטגוריות: משקפיים המצריכים חיבור למחשב גיימינג, משקפי VR המתחברים לקונסולת משחקים או משקפי מציאות מדומה עצמאיים, שלא מצריכים יותר מאשר הורדת אפליקציה לסמארטפון.  כדי לסייע לכם לבחור בצורה מושכלת, סקרנו את משקפי המציאות המדומה הטובים ביותר בכל אחת משלושת הקטגוריות.

  Oculus Quest: המשקפיים העצמאיים הטובים ביותר

  יתרונות מרכזיים:

  • קונסולה עצמאית
  • פשטות הפעלה
  • מחיר סביר

  חסרונות מרכזיים:

  • הסוללה מחזיקה שעתיים-שלוש
  • דליפת אור בחלק התחתון של המשקפיים

   

  נתחיל באחד היתרונות הגדולים של אוקולוס קווסט: מדובר במשקפיים עצמאיים: כאלה שבשונה מחלק מהחלופות, לא נשענים על קונסולה או על מחשב גיימינג. אפילו חוטים אין. גם פשטות ההפעלה מהווה יתרון חשוב: כל מה שצריך כדי לצאת לדרך הוא להתקין את האפליקציה על גבי הסמארטפון – ואתם מוכנים לצלול אל תוך עולמות חדשים. המחיר עצמו יחסית סביר, ועומד נכון להיום על סביבות ה- 400$.

  בצד החסרונות, זמן הטעינה הארוך, בסביבות 2-3 שעות, מספיק לשעתיים של הפעלה בערך, מה שאומר שתצטרכו להטעין את המשקפיים בין שימוש לשימוש. בנוסף, ישנם דיווחים על דליפת אור מהחלק התחתון של המשקפיים (במקום המיועד לאף). ואחרי שאמרנו את כל זה, מדובר כנראה במשקפי ה- VR העצמאיים הטובים ביותר שיש בשוק.

  משקפי מציאות מדומה לקונסולות:  PlayStation VR

  יתרונות מרכזיים:

  חסרונות מרכזיים:

  • סנכרון לוקה בחסר בין המצלמה לבקרי התנועה
  • חסימת אור טעונת שיפור

  לא לכולם יש את הרצון או התקציב להשקיע בציוד גיימינג כדי ליהנות מיתרונות המציאות המדומה. במובן הזה משקפי PlayStation VR מהווים פתרון ביניים: מצד אחד, לא מדובר בפתרון עצמאי. מצד שני, אין צורך להשקיע בציוד גיימינג יקר, אלא בהשקעה סבירה בקניית משקפי מציאות מדומה שמתחברים לקונסולת ה- PS4, שנמצאת ממילא בבתים רבים.

  PlayStation VR עושה שימוש בבקרי תנועה ומצלמה, שניתנים לרכישה ביחד עם המשקפיים באמצעות מגוון בנדלים. בהתחשב בעובדה שהמשקפיים לא מחוברות למחשב עוצמתי, קצב הרענון משביע רצון וכך גם התצוגה היחסית חלקה של המשקפיים. יתרון נוסף של PlayStation VR הוא הגב של סוני, שבא לידי ביטוי בין היתר במבחר רחב של משחקי מציאות מדומה.  

  עם זאת, בחלק מהמשחקים ניכר חוסר סנכרון בין המצלמה לבין בקרי התנועה, שלא מגיבים באופן מדויק. בנוסף, חסימת כניסת האור מבחוץ אינה מושלמת. ועדיין, מדובר במשקפיים בעלי ביצועים גרפיים טובים ומבחר משחקים רחב – והכל ללא צורך בהשקעה מאסיבית, בהנחה שיש לכם או שהתכוונתם לרכוש את ה- PS4.

   

  האופציה הטובה ביותר למחשב

  יתרונות מרכזיים:

  • רזולוציה גבוהה וקצב ריענון גבוה
  • מעקב Inside out, ללא צורך בחיישנים חיצוניים
  • מבחר משחקים רחב

  חסרונות מרכזיים:

  • מסך LCD ולא OLED
  • קצב ריענון נמוך יותר ביחס ל- Rift הראשון

   

  משקפי מציאות מדומה אלו נחשבים לאופציה הטובה ביותר למחשבים הודות לתצוגה החדה, לרזולוציה הגבוהה, לקצב הרענון הגבוה ולספריית המשחקים העשירה. מדובר באופציית ה- VR הטובה ביותר במונחי הערך לכסף, הודות למחיר יחסית סביר (בסביבות ה- 400$). כל זאת בהנחה כמובן שיש ברשותכם מחשב גיימינג, או שיש לכם נכונות להשקיע במחשב שכזה.

  חווית השימוש ב- Oculus Rift S השתדרגה ביחס לאוקולוס ריפט המקוריים, בין היתר הודות לשימוש במעקב Inside out, שמייתר את הצורך ברכישת חיישנים, בחיבור שלהם ובמקום שהם גוזלים. אחרי שאמרנו את זה, קצב הרענון של ה- Oculus Rift S נמוך במעט מקודמו ובנוסף, נעשה שימוש במסך LCD במקום OLED.

  ועדיין, ה- Oculus Rift S מספקים את חווית המציאות המדומה הטובה ביותר בדרגת מחירי הביניים, עבור משתמשים שיש ברשותם מחשב גיימינג.

  אז מה הבחירה שלכם? כל שנשאר הוא לקבל החלטה, ולצלול אל תוך עולמות ה- VR בדרך שהכי נכונה עבורכם. תיהנו!