CLOSE

  צור איתנו קשר

  25/08/2020 מאת: Virtualion

  על משקפי HoloLens 2 ו-6 דרכים לשפר ביצועים עסקיים בעזרתן

  האם מנוע הצמיחה הבא של החברה נמצא מתחת לאף (או ליתר דיוק, ממש מעליו)? כך משקפי HoloLens 2 – משקפי המציאות הרבודה  מאיצים את הצמיחה של חברות וגופים מובילים ברחבי העולם.

  Hololens 2 - משקפי מציאות רבודה

   

  המהפכה הדיגיטלית הזניקה בעשורים האחרונים את הביצועים העסקיים באמצעות שורה של יתרונות ופיתוחים. כעת אנחנו נמצאים בפתחה של מהפכה נוספת, מהפכה של מציאות רבודה – המאפשרת "להלביש" עצמים ווירטואליים מהעולם הדיגיטלי על גבי המציאות הפיזית. כך מסייעים משקפי המציאות הרבודה HoloLens 2 של מיקרוסופט לארגונים ברחבי העולם לחבר בין העולם הפיזי לדיגיטלי, לצורך שיפור ביצועים עסקיים.

   

  צרו איתנו קשר, ונחזור אליכם בהקדם:

  בנייה והנדסה: מונעים טעויות יקרות

  בעולם הבנייה כל טעות בתכנון יכולה להוביל לחריגות ולטעויות יקרות. צמצום משמעותי של טעויות בשלב התכנון מתאפשר באמצעות שימוש ביכולות תלת הממד של משקפי Microsoft HoloLens. כך למשל בעזרת צפייה במודל תלת ממדי של הצנרת באחד הפרויקטים, גילו עובדי חברת הבנייה טרימבל התנגשויות בין תכנון הצנרת לבין תכונות אחרות בבניין. גילוי זה הוביל להתאמת התכנון ומניעת טעויות יקרות, הרבה לפני שהכלים עלו על הקרקע. 

  השילוב של עצמים דיגיטליים על גבי המציאות הפיזית, מסייע לגורמים המקצועיים לקבל תמונת מצב מלאה, לפתור בעיות מורכבות ולהוביל לפתרון הרצוי בצורה יעילה, כפי שאפשר לראות בסרטון הבא:

   

  משקפי HoloLens 2 ועולם הקמעונאות: פיתוח מוצרים חכם ויעיל

  עובדי חברת מאטל, חברת הצעצועים הגדולה בעולם, עושים ב-HoloLens 2 שימוש כדי לחזות במודל תלת ממדי של המוצר ולחקור אותו, בטרם ההגעה למוצר מוגמר. בצורה זו הצליחו מהנדסי החברה לחקור דגם ווירטואלי של משאית צעצוע ולגלות בו פגמים, בשלב מוקדם בתהליך הייצור.

   

  ענף הבריאות: שיפור היעילות והדיוק

  שיפור היעילות והדיוק של הליכים רפואיים, באמצעות קבלת כל המידע החשוב על המטופל בזמן אמת, מושג באמצעות משקפי מציאות רבודה פופולריים אלו. כך למשל יכול המנתח לראות לצד המטופל את צילומי ההדמיה והרנטגן בתלת ממד, כדי לאתר את אזור הטיפול הרצוי בצורה מדויקת. בנוסף יכול המנתח לראות בכל רגע נתון מדדים חשובים ולגלול בין הנתונים השונים ללא שימוש בידיים, באמצעות חיישנים העוקבים אחרי תנועות העיניים. כל אלה מאפשרים לרופאים לבצע הליכים רפואיים בצורה טובה ומדויקת יותר:

   

  אימון ולמידה: מדמים מצבי אמת

  ביצוע סימולציות ריאליסטיות באמצעות אוגמנטד ריאליטי, תוך שילוב בין המציאות הפיזית לעולם הווירטואלי.  HoloLens 2 מסייעים לתלמידים ולצוותים מקצועיים לדמות מצבי אמת, ובכך למנוע טעויות ולשפר את הביצועים בשטח. במסגרת יישום מציאות מדומה רפואה למשל, כך למשל סטודנטים לרפואה עושים כבר כיום שימוש במשקפיים, לצורך זיהוי ואבחון בעיות רפואיות בקרב דמויות ווירטואליות:

  הנה סרטון נוסף שממחיש איך חווית הלמידה הופכת למוחשית ואפקטיבית יותר בעזרת משקפי HoloLens 2 והשימוש במציאות רבודה

   – אוגמנטד ריאליטי:

  ניתוח תהליכים וביצוע אופטימיזציה עסקית באמצעות משקפי HoloLens 2

  משקפי HoloLens 2 יכולים להפגיש גורמים מקצועיים ממקומות מרוחקים – בחדר ווירטואלי אחד. בחדרי העבודה הווירטואליים הם יכולים לצפות באווטארים של עמיתיהם, להציג מסמכים וירטואליים ולצפות במודלים תלת ממדיים.

   

  סיוע מרחוק: הרבה יותר מחבר טלפוני

  עובדים המצויים באתרים מרוחקים, יכולים לקבל עזרה זה מזה בצורה קלה ויעילה יותר מאי פעם. בעזרת משקפי HoloLens 2, עובדים הנמצאים בשטח יכולים לקבל סיוע ווירטואלי מעובד הנמצא במשרדי החברה. טכנולוגיית המציאות הרבודה מאפשרת לעובדים ולאנשים עמם הם מתייעצים להוסיף שכבות של מידע רלוונטי, כמו למשל חצים על גבי לוח החשמל, תרשימים והוראות הפעלה, בזמן שידיהם חופשיות לבצע את המשימה.

   

  דוגמאות אלו הן רק קצה הקרחון של יישום אוגמנטד ריאליטי: מהיתרונות השונים של  HoloLens 2 משקפי המציאות הרבודה אפשר ליהנות בכל תחום ובכל ענף, בהתאם לצרכים הארגוניים שלכם. והתוצאה? בכל הקשור לשיפור ביצועים עסקיים, המציאות (הרבודה) עולה על כל דמיון.

  כותב המאמר הינו דוד בן משה מנכ"ל סטודיו virtualion המתמחה ביישומן של טכנולוגיות מציאות מדומה (virtual reality), מציאות רבודה ( אוגמנטד ריאליטי) ומיקס ריאליטי ( MR).