CLOSE

  צור איתנו קשר

  19/01/2021 מאת: Virtualion

  סיור וירטואלי: הכי קרוב שיש לדבר האמיתי

  הפופולריות של המציאות המדומה עלתה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, בין השאר בזכות פיתוחים טכנולוגיים והרחבת השימושים האפשריים שלה. מציאות מדומה מציעה כיום שורה ארוכה של שימושים. היא למעשה לוקחת אותנו לסביבה וירטואלית או מדומה, וגורמת לנו להרגיש כאילו אנחנו חלק בלתי נפרד ממנה. סיור וירטואלי במגוון מקומות ויעדים, למטרות שונות, הוא אחת המילים האחרונות בתחום. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הסיורים הווירטואליים והאפשרויות שהוא מציע.

  כך מתבצע סיור וירטואלי במציאות מדומה

  סיור וירטואלי המוכן עבורנו באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים של מציאות מדומה הוא סיור לכל דבר ועניין, עם הבדל משמעותי אחד: אנחנו לא באמת נמצאים במקום בו אנחנו מסיירים. בכל זאת, אם תשאלו אנשים שחוו סיור מוצלח באמת, הם יתקשו לשים לב להבדלים. יש שיגידו שהסיור הווירטואלי אפילו הותיר אצלם חותם גדול לא פחות.

  במקרה של סיור וירטואלי המבוסס על עקרונות המציאות המדומה, המשתתפים נמצאים בחדר ה-VR או לחלופין משתמשים במכשיר ייעודי או באפליקציה לטלפון החכם. הם מרכיבים משקפי מציאות מדומה, המאפשרים לחוות את העולם המדומה כל כך. במהלך הסיור אנחנו יכולים לחוות את המקומות, ולעיתים גם לקיים אינטרקציות שונות המפעילות חושים שונים.

  כאן תמצאו כמה המלצות של Google לסיורים וירטואליים מוצלחים מאוד.

  סיור וירטואלי

  אלו הם המקרים בהם סיורים וירטואליים הופכים לרעיון מצוין

  כבר מעצם ההגדרה הבסיסית שלהם, אפשר להבין כמה מהשימושים העיקריים של סיורים וירטואליים. ניתן למצוא להם תפקיד חשוב בעולם השיווק, החל משיווק של יעדים תיירותיים ועד לאפשרות לחשוף אנשים המעניינים בנכס נדל"ן מסוים לאופן בו הוא עתיד להיראות. מבט אחד באמצעות המציאות מדומה עשוי להיות שווה אלפי מילים, ומבחינה מעשית סכומי עתק. אין הרי הרבה אמצעי שכנוע יעילים יותר מאשר לחוות את היעד באופן כמעט מלא.

  סיור וירטואלי יכול לשמש לצרכי מציאות מדומה בחינוך, בין השאר באמצעות סימולציה המאפשרת לתלמידים להכיר סיפור היסטורי מסוים או יעד רחוק. ניתן לבקר במסגרת הסיור באתרים היסטוריים, במוזיאונים ובשלל מקומות שנהפכים לנגישים הרבה יותר בזכות הטכנולוגיה. שימוש נפוץ נוסף בסיורים וירוטאליים בפרט ובמציאות מדומה בכלל הוא בתחום הרפואה, כאשר הסיור במקרה הזה יכול להיות בגוף האדם עצמו.

  במהלך השנים הפכה המציאות המדומה לשחקן מרכזי גם בזירת הלחימה, למשל בכל הנוגע לתוכניות האימונים של חיילים או כוחות הביטחון, לסימולציות המדמות מצבים שונים בלחימה ועוד. ניתן באמצעות תחקיר מקדים לבצע סיורים מוקדמים באזורים בהם עשויה להתבצע פעילות בטחונית, להכיר את התנאים השוררים בהם, את הסיכונים שעשויים להיות מוצבים בפני החיילים וכן הלאה.

  איך בונים סיור וירטואלי מושלם?

  סיור וירטואלי, בין אם באמצעות מציאות מדומה ובין אם לא, אינו דבר פשוט לביצוע. ראשית, יש כאן צורך בציוד מתקדם המאפשר להפיק את הסרטונים, ובשלב מאוחר יותר גם לצפות בהם בדיוק כפי שמצפים. זו הסיבה לכך שאסור להתפשר ברמה המקצועית של החברה שנותנים לה את המושכות. מומלץ לוודא שיש לה ניסיון בהפקת סרטונים וירטואליים, ובמידת האפשר גם לבקש לצפות בדוגמאות רלוונטיות.

  הפקת סיור וירטואלי דורשת תחקיר מקיף, וחשוב לוודא שהחברה הנבחרת יכולה לספק גם את זה. בסיור מהסוג הזה אין ולו פריט אחד מקרי, כשכל אובייקט בפריים התווסף אליו בכוונה תחילה ולכן יש לו משמעות כלשהי. אם לוקחים בתור דוגמה סיור בנכס וירטואלי, יש כאן צורך לעבור על המפרט שלו, להתאים את הסיור אליו ולהשקיע מחשבה גם בתוספות הקטנות שיכולות לעשות הבדל גדול בחוויה של המשתתפים: למשל פריטי נוי שאמנם לא יהיו חלק מהנכס המשווק, אבל בהחלט עשויים לסייע לאנשים לדמיין איך יהיה להתגורר בו. כנ"ל לגבי מציאות מדומה במוזיאונים למשל, או ביעדי תיירות.