CLOSE

  צור איתנו קשר

  23/04/2020 מאת: Virtualion

  הצצה מקרוב לחוויות VR – Virtual Reality

  על חוויות מציאות מדומה VR וחברות בתחום

  מציאות מדומה VR – הינה מונח טכנולוגי שנכנס לחיינו במהלך השנים האחרונות והפך לתחום וכלי מרכזיים במגוון תחומי חיינו. הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיית מציאות מדומה הינו רב ורחב ואנחנו עדין פוסעים את צעדינו הראשונים בתחום. חוויית מציאות מדומה נמצאת בהתפתחות מתמדת ומהירה, כאשר חברות מציאות מדומה משקיעות משאבים רבים ומבצעות מחקרים מעמיקים במטרה להפוך את מדינת ישראל לאחת המובילות והמתקדמות בתחום.

  מציאות מדומה ישראל הינו ענף חדשני יחסית המייצר מוצרים רבים המשמשים בתעשיית הגיימינג ובמגוון תעשיות נוספות. מציאות מדומה הינה טכנולוגיה המספקת חוויית של הימצאות בעולם ווירטואלי.

  למעשה, מדובר בטכנולוגיה ממוחשבת היוצרת סביבה מדומה בקונסולות משחק, מחשבים וסמארטפונים. חוויות מציאות מדומה מבוססות על הדמיה המאפשרת למשתמש להיטמע באופן מלא בחוויה וזאת באמצעות שימוש בציוד משוכלל הכולל קסדה, משקפת מיוחדת ומסך מפוצל המספק צפייה סטריאוסקופית.

  חוויות מציאות מדומה VR

  חוויות מציאות מדומה מבוססות על רעיון של נטרול הפעילות החושית וייצור חלופות. מציאות מדומה גורמת לחושים שלנו לתפוש את החוויה המדומה כך שנחוש שאנו נמצאים בתוך העולם הווירטואלי. חברות מציאות מדומה משקיעות משאבים רבים על מנת להפוך את חוויית המציאות המדומה לטבעית. טכנולוגיית ה – VR מהווה כיום חלק מתעשיות הגיימינג והבידור ומעניקה לשחקנים ולצופים חוויה אינטראקטיבית. מציאות מדומה בישראל הינה תחום בעל פוטנציאל עצום שכן היא מאפשרת לנו לחוות את הבלתי אפשרי.

  מציאות מדומה הינו תחום וטכנולוגיה הקיימים כבר כמה עשרות שנים. אולם, הפריצה וההתקדמות בתחום זה במהלך השנים האחרונות הינה מהירה ומרשימה. מציאות מדומה נכנסה לחיינו בתחום הגיימינג, אולם כיום, ישנן אפשרויות שימוש רבות במגוון תחומים.
  ה – VR הינה טכנולוגיה המשתלבת כיום גם בתחום הצרכנות, בתחום הטיפול הנפשי ובעוד מגוון תחומי חיים כגון הדרכות לארגונים וחברות שונות, שירות כוחות הבטחון, אירועים ועוד.

  צרו איתנו קשר, ונחזור אליכם בהקדם:

  מציאות מדומה בישראל ובעולם

  טכנולוגיית VR פרצה לחיינו בשנות התשעים. חברות מציאות מדומה צצו בכל רחבי העולם ואחד הענפים בהם מושקע מאמץ רב לפתח את הטכנולוגיה, הינו ענף ההייטק. ישראל נחשבת כמעצמת הייטק וגם תחום מציאות מדומה בישראל נחשב כמוביל, מתקדם ופורץ גבולות. חברות רבות מוצאות בתחום המציאות המדומה את הדבר הבא בעולם הטכנולוגי המודרני ומבצעות מחקרים גם לבחינת שילוב ה – VR בעולם הרפואה. מציאות מדומה הינה סימולציה של הסביבה המתבצעת באמצעות קונסולה, מחשב או טלפון חכם. חוויות מציאות מדומה יוצרות בקרב המשתמשים אשליה כי הם נמצאים בסביבה מציאותית שלמעשה הינה תוצאה של הדמיית מחשב.

  תחום המציאות המדומה משמש כיום לבידור, אימון ולימוד. המציאות המדומה יכולה לדמות סביבה הקיימת בעולם האמיתי ומדובר בכלי חיוני שנעשה בו שימוש באימוני טיסה והדמיית שדה קרב.

  חברות מציאות מדומה

  חברות מציאות מדומה נרכשות כיום על ידי השחקנים הגדולים התחום הטכנולוגיה בעולם כולו. חברות כגון גוגל, מיקרוסופט, סוני, סמסונג ופייסבוק רוכשות חברות סטארטאפ העוסקות בתחום וזאת בסכומי עתק. חוויות מציאות מדומה מבוססות על חוויה וויזואלית המוצגת על גבי מסך או דרך עדשה סטריאוסקופית, וגם סימולטור מציאות מדומה.

  בנוסף, ישנן סימולציות הכוללות גם מידע חושי הנוסף של צלילים וקולות וכן תנועות הנוצרות על ידי המשתמש המושב על משטח מיוחד שתנועתו מבוקרת על ידי מחשבים ואביזרים הנוגעים במשתמש. יצירת חוויה משכנעת דורשת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומשאבים של עוצמת חישוב ורזולוציית תמונה. מציאות מדומה משמשת חברות מדיה רבות המשלבות אלמנטים של מציאות מדומה בסרטים ובקמפיינים שיווקיים.

  חברות מציאות מדומה רבות עוסקות בפיתוח משחקים או פיתוח יישום מציאות מדומה כזה או אחר, סרטוני וידאו 360 מעלות, הדמיות תלת מימד, הולוגרמות ועוד. בכל מקרה בו נדרש פיתוח של משהו חדש, יש לקיים שיתוף פעולה עם חברה מובילה בעולם ה- VR, חברה שמאחוריה שנים רבות של נסיון וותק, וכמובן לבקש לראות דוגמאות של מוצרים מוגמרים. 

  טכנולוגיה מתקדמת ופורצת דרך במגוון תחומי חיים

  מציאות מדומה בישראל הינו תחום הזוכה לעניין רב מכיוונן של חברות הייטק וחברות מציאות מדומה המעוניינות לשלב את תחום ה – VR במגוון תחומי חיינו וזאת במטרה לשפר את איכות החיים. טכנולוגיית מציאות מדומה נמצאת בשימוש ומשתלבת כיום בעיקר בתחום משחקי הווידיאו, אולם הפוטנציאל שלה הינו רחב יותר. תחום ה – VR מיושם גם בעולם האמנות, הרפואה, ההנדסה, העיצוב והטיפול ומדובר רק בתחילת דרכו של התחום שאמור ליצור עידן חדש של ממש בעתיד.

  כך למשל, ניתן להדריך קבוצה של עובדים בארגון כלשהו בצורה חווייתית ומעניינת, כזו שלא תשכח מראשם עוד הרבה זמן לאחר מכן. הרי אנחנו כבר יודעים שלמידה בצורה חווייתית משאירה חותם חזק יותר ולזמן רב יותר.

  עולם המציאות המדומה פרץ לחיינו במהלך השנים האחרונות ביתר שאת וללא ספק, מדובר בטרנד שעתיד להישאר עמנו עוד זמן רב ואף להתפתח ולפרוץ גבולות. מציאות מדומה מאפשרת לנו להתמודד עם תרחישים שונים העשויים להתרחש במגוון תחומי חיים שכולנו מכירים, ובכך היא מהווה כלי פורץ דרך שעתיד לתרום רבות להתקדמות ולקדמה האנושית מבחינות רבות.

  ילדים מסוגלים באמצעות חוויות מציאות מדומה "להעז" לעשות דברים שלא היו מעזים לבצע אחרת במסגרת מציאות חייהם, וכך לצבור בטחון עצמי ואימון, שלבסוף יובילו אותם לביצוע המשימה בעולם האמיתי. למשל, הליכה על חבל, התנסות באומגה, קפיצה למים או שחייה בים, קפיצה מגובה רב, טיפוס, וכיוצא באלה.

  כיום ניתן בקלות להזמין ציוד ומכשור של מציאות מדומה במסגרת השכרת ציוד מציאות מדומה (משקפי VR, קונסולות, קסדות ועוד), ולהתחיל לחוות את מה שעד היום רק קראתם עליו באינטרנט או שמעתם עליו מחברים שכבר זכו לחוויה הכה ייחודית הזו.