CLOSE

  צור איתנו קשר

  16/03/2020 מאת: Virtualion

  פיתוח מוצרים ותוכן מציאות מדומה למגוון תחומים

  מהו פיתוח מציאות מדומה (VR)?

  עולם המציאות המדומה, נכנס לחיינו בסערה ומאז לא רק שהוא לא עוזב אותנו אלא למעשה הולך ומתפתח לכל תחום שהוא. מציאות מדומה (vr) היא שימוש באמצעים טכנולוגיים ובאביזרים שונים שמערבים כמה שיותר חושים ובעיקר הראייה והשמיעה. כל זאת בשביל שתהיה תחושה כאילו נמצאים במציאות אחרת, כפי שמאפשר פיתוח מציאות מדומה העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש.

  במילים אחרות: בשביל להיות חלק ממציאות כבר לא חייבים להיות פיזית במקום. אפשר לעשות שימוש במשקפי מציאות מדומה, משקפיים שמספקים תחושה של מציאות 360 מעלות מסביב למשתמש. זאת יחד עם אמצעי שמיעה איכותיים מעבירים חוויה של ממש, כאילו המשתמש נמצא במקום בו הוא רואה את המציאות המדומה.

  ההבנה שאפשר למעשה לעשות בזה אין סוף שימושים הביאה יותר ויותר חברות לתחום פיתוח מציאות מדומה בשלל תחומים – למשל מציאות מדומה לאירועים.
  הרי "כל" מה שצריך זה ליצור את מה שאמור להיות במציאות המדומה ואפשר לנצל אותה לתחומים שונים. 

  פיתוח מציאות מדומה

  הנה כמה דוגמאות של פיתוח מוצרים ותוכן במציאות מדומה

  • עולם הטיסה – נניח שיש לכם חברה שמלמדת טיס על מטוסים אזרחיים. אתם מעבירים את החניכים משלב אחד לשלב מתקדם יותר כל הזמן, ואתם רוצים להנגיש להם את החוויה כמה שיותר קרוב למציאות. מייקרוסופט היא בין החברות הענקיות שנכנסו לתחום הזה.

   מה שאתם מחפשים הוא למעשה סרטוני הכשרה באמצעות מציאות מדומה. אתם רוצים לאמן אותם ואין כמו משקפי מציאות מדומה כדי שזה יקרה. למה? כי עם פיתוח מוצרים ותוכן במציאות מדומה של חברה איכותית אפשר לגרום להם להיות ממש כמעט בתוך החוויה.

  • תחום הנדל"ן – אם אתם יזמי נדל"ן, מנכ"לים או בכל תפקיד משמעותי אחר בתחום, פיתוח מציאות מדומה יכול לעזור לכם מאוד. איך? נניח שאתם מנסים לשווק פרויקט כלשהוא, שכונה חדש בהקמה שאמורה להתאים למשפחות צעירות. בשכונה אמורים להיות פארקים רחבי ידיים, גני ילדים, אזורי משחק לילדים ועוד לא מעט דברים בשכונה.

   איך תגרמו להם להרגיש הכי קרובים למציאות? עם האפשרות של מציאות מדומה vr בעולם הנדל"ן.
   כל מה שהם יצטרכו לעשות זה להרכיב את המשקפיים המתאימים, להתחבר לסאונד וזהו, הם יכולים להתחיל ולהסתובב בשכונה.
   זה יהפוך להם את החוויה לחוויה מציאותית, זה יאפשר להם להרגיש שהם הכי קרובים למציאות ואין ספק שזה ישמש לצרכי הגדלת מכירות.

  • עולם המשחקים – פיתוח מציאות מדומה במישור הזה מתייחס בעיקר למשחקים, כי הם הכי מתפתחים בתחום.
   היום אפשר להתחיל ברעיון למשחק, ולפתח אותו כך שהוא יהיה לא פחות ממדהים. המשתתף יוכל להיות ממש חלק מהמשחק עצמו ולהיות דמות משמעותית. יש היום ערכות ראש מתקדמות למציאות מדומה הכוללות אלמנטים של זיהוי גוף, של זיהוי תנועות רגליים וידיים, של זיהוי תנועות גוף בכלל ואחרים. וכן ניתן לשקול השכרת ציוד מציאות מדומה למגוון מטרות. 

  פיתוח מוצרים לשיווק

  אם אתם רוצים לשווק בדרך היעילה ביותר ולא משנה אם זה מוצר או שירות אותו אתם מוכרים, אין כמו שירותי פיתוח מוצרים או תוכן במציאות מדומה בשביל להצליח. עד לא מזמן היה זה הווידאו ששלט. הוא היה המלך של העולם הווירטואלי, ששימש להנגיש ללקוח הפוטנציאלי את החוויה בצורה הטובה ביותר.

  צרו איתנו קשר, ונחזור אליכם בהקדם:

  היום, עם זאת, המציאות המדומה הולכת ומשתלטת על התחום – כי בשביל להעביר את החוויה בצורה הטובה ביותר צריך להיות כמה שיותר קרובים למציאות.
  בשביל להעצים את החוויה צריך להיכנס לתוכה, ואין כמו יצירה של תוכן וכניסה אליו בשביל להשיג את המטרה הזו.

  טיפים לבחירת חברת פיתוח מציאות מדומה

  אם אתם מחפשים פיתוח מציאות מדומה ברמה המקצועית ביותר שיש, אתם זקוקים לחברה המתאימה בשבילכם שמספקת את השירותים הללו ותאפשר לכם להשיג את המטרות שלכם. אז הנה כמה דברים שצריך לתת עליהם את הדעת לפני שבוחרים חברת מציאות מדומה אידיאלית:

  1. זו צריכה להיות חברה עם ניסיון כמה שיותר רב בתחום. נכון שעולם המציאות המדומה נמצא פה רק כמה שנים, אבל עדיין יש חברות עם ניסיון של כמה שנים ויש כאלו שפחות.
  2. התמחות בתחום ספציפי – רצוי בהמשך לך שהניסיון של החברה יהיה בין השאר בתחום המוגדר בתוכו אתם פועלים, או בהתאם למוצר שאתם מחפשים
  3. לוח הזמנים וסדר הפעולות בתחום לתוצר הסופי
  4. המעורבות שלכם – מה נדרש מכם כדי לקדם את הפרויקט? איך אתם יכולים לתרום?
  5. יחסי אנוש – האם יש לכם אינטראקציה טובה עם נציגי החברה כבר מהפגישה הראשונה? עד כמה אתם מבינים האחד את השני כדי שהפרויקט יצליח?