CLOSE

  צור איתנו קשר

  12/05/2022 מאת: Virtualion

  מציאות מדומה תל אביב ועוד – מה כדאי ומעניין לדעת?

  עסקים מודעים מזה שנים, לחשיבות השימוש המתוחכם במילה הכתובה, בתמונות ואפילו בסרטונים. הם רגילים אפילו לשלב זאת בצורה מחושבת, בדרכים רבות. החל מביטוי תמציתי מאוד בלוגו ועד לסרטון פרסומת יקר ומושקע. אך ישנו עוד אפיק שרבים לא מודעים לו מספיק, אם בכלל. אפיק רב עוצמה לתועלות עסקיות, אשר מזניק את הדברים האלה לעתיד: מציאות מדומה, רבודה ומשולבת. מה ההבדל בין הטכנולוגיות האלה? מה ניתן לעשות איתן? מה מיוחד מציאות מדומה תל אביב? ומדוע זה צריך לעניין במיוחד עסקים? 

   

  הקדמה קצרה על הטכנולוגיות

  ברמה הטכנית, אנו מדברים על הגישות הבאות:

  • מציאות מדומה – virtual reality. יצירה של עולם דמיוני, "וירטואלי", אשר עשוי להיות מבוסס על צילומים מהעולם הפיזי או על אנימציה שנוצרה במחשב. 
  • מציאות רבודה – augmented reality. ביצוע מניפולציות שונות, על גבי המראה של הסביבה הפיזית. למשל הצגת "פוקימונים", במסגרת המשחק פוקימון גו. 
  • מציאות משולבת – mixed reality. שילוב של צפייה בסביבה וירטואלית ואינטראקציה עם העולם הפיזי. 

  טכנולוגיות אלה, מציגות את הדברים בתלת ממד. ניתן ליצור בעזרתן עולמות שלמים ולצפות בהם 

  ב-360 מעלות, לצדדים וגם למעלה ולמטה. בכך, אפשר להביא למכסימום את תחושת הצופה, של הימצאות בתוך העולם שמוצג בפניו. טכנולוגיה חשובה נוספת, היא הצגת דמויות וירטואליות במסגרת העולם הפיזי, כהולוגרמות. 

  מציאות מדומה תל אביב

  מה תוכלו לעשות עם זה? 

  סביבות וירטואליות אלה, משמשות למגוון רחב של מטרות, כגון

  • הדרכה – הצגת דברים בצורה ברורה ונוחה, במיוחד כאשר לא ניתן לצפות בהם בקלות בעולם הפיזי. למשל, הדרכה על מבנה האטום. 
  • תרגול – לדמות מגוון מצבים ולאפשר תרגול של נהלי חירום ובטיחות בתגובה להם. למשל תרגול תגובות למצבי תאונה שונים בעבודה עם ציוד מסוים. זאת, כאשר לא ניתן לתרגל בצורה אחרת, שתהיה גם ריאליסטית וגם בטוחה. 
  • סיורים וירטואליים – היכולת להציע סיור "וירטואלי" במקום כלשהו, למי שלא נמצא שם פיזית. למשל במוזיאונים או באתרי עתיקות. 
  • תיירות – היכולת להמחיש אזורי תיירות שונים ולאפשר "לטייל" בהם מרחוק. 
  • אדריכלות – עולם האדריכלות עבר מהפכה של ממש בעזרת טכנולוגיות מסוג זה. הן מאפשרות להציג באופן מובן הרבה יותר, תכנונים הנדסיים מורכבים. בצורה כזו, ניתן למשל להמחיש לקונה פוטנציאלי את המראה המתוכנן של פרויקט בנייה עתידי. 
  • רפואה – יכולות סימולציה והמחשה, בכדי לסייע לרופאים ולחולים במגוון אופנים. למשל התמודדות מבוקרת עם פחדים, כגון פחד מטיסות. דוגמה נוספת, היא תרגול רופאים בתהליכים רפואיים שונים, מבלי לגרום לנזק.
  • באירועים ומופעים – לשם יצירת חוויה מיוחדת עבור המשתתפים.

  מציאות מדומה, רבודה ומשולבת עשויות לקבל ביטוי גם בפרסומות, במשחקים ובאפליקציות. 

   

  מציאות מדומה תל אביב, לונדון או הירח – מה שתרצו

  יש לכם רעיון לאיזו פרסומת (או כל דבר אחר) במציאות מדומה ar ולא בטוחים אם ניתן לממש אותו?

  סביר שניתן! הדרכות לעובדים על הירח? אפשר. בתל אביב, אבל עם נוף של לונדון מהחלונות? גם אפשר. מה עוד? את כיכר השעון ביפו על הירח? קצת נסחפתם, אבל אם אתם מתעקשים, בהחלט אפשר. מבחינת מציאות מדומה תל אביב והירח הם (כמעט) אותו הדבר. ואכן, הגמישות הרבה וקשת האפשרויות הנרחבת, הם חלק מקסמו של תחום זה. מחד, יש בו היבט מרכזי של יצירתיות ומעוף. מאידך, ישנו תהליך עבודה שיטתי ומסודר, אשר כולל שלבים כגון גיבוש רעיון בסיסי ופיתוח תסריט. לאחר מכן, תגיע כמובן היצירה בפועל של הסרטון. זהו תהליך מורכב למדי בפני עצמו, אשר כולל בין השאר שלבים של יצירת חומרי גלם ראשוניים מצולמים, עריכתם, הוספת אפקטים ויזואליים שונים, כתוביות, סאונד ועוד.  

   

  מציאות מדומה בתל אביב

  סטודיו virtualion בתל אביב מתמחה ביישום טכנולוגיות מציאות מדומה, מציאות רבודה ומציאות משולבת. בסטודיו מומחים עם ניסיון רב בכל הז'אנרים שבהם טכנולוגיות אלה מתבטאות, כולל פרסומות, קולנוע, טלוויזיה ודיגיטל, משחקים ואפליקציות. הסטודיו מציע את כל הדרוש בתחום זה, כולל עיצוב ועריכת סאונד, הקמת עמדות מציאות מדומה, אספקת הציוד הנדרש, התקנה ושרות. מעבר למענה איכותי בתחום מציאות מדומה בתל אביב (כסטודיו virtualion) סביר שתמצאו בעיר גדולה זו גם מבחר של שירותים משלימים, במידה ויידרשו. כמובן, תל אביב גם נגישה למדי, בתור עיר במרכז.